Aile hekimi nasıl değiştirilir taşınma sürecinde Aile Hekimi değiştirmek, adres değişikliğinde taşınma sonrasında aile hekimi değişikliği yap. Taşınma sonrası evden eve nakliye sürecinde yeni eve taşınma öncesi ve evden taşınma sonrası aile hekimi değiştirmek isteyenler hakkında ayrıntılı bilgi sunduk. Evden eve nakliyat firması ile taşındıktan sonraki süreçte adres değişikliği nedeni ile yapacağınız aile doktoru değişikliği süreci hakkında bilgi edinin.

Aile hekimi nasıl değiştirilir? Taşınma sürecinde aile hekimi değiştirmek
Aile hekimi nasıl değiştirilir? Taşınma sürecinde aile hekimi değiştirmek

Taşınma Sonrası Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir?

Yaklaşık 10 yıldır ülkemizde koruyucu sağlık hizmeti  Aile Hekimliği  tarafından verilmektedir. Aile hekimliği toplumun yaşam kalitesini artırmak için çalışır ve, her yaş grubundan  bireyle ilgilenir. Sorumlu olunan bireylerin gerektiğinde evde takibinin yapılmasını sağlarlar. Doğumda  yeni doğan ve anne bakımı,  aile hekimliğine bağlı doktor eşliğinde ebe ve hemşireler tarafından yürütülür. Kendilerine bağlı bulunan  mahallelerdeki hastaların düzenli kontrolünü sağlarlar.  Bu uygulama ikamet edilen yere göre esas alındığından, il içinde taşınma ve il dışından gelme durumlarında yeni   adres beyanı baz alınarak yeniden kayıt oluşturularak  yapılır.  Taşınılacak bölge ayarlandıktan  sonra gerekli evraklar ile başvuru yapılabilir.

Yeni Eve Taşındıktan Sonra Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir?

Taşındıktan sonra yeni eve taşındıktan sonra aile hekimi nasıl değiştirilir? Öncelikle ikametgah değişikliği yapmalısınız. Yani ikame adresi değişikliği bildirimi ile yani adres beyanı yapmanız gereklidir. Adres beyanını ev adresi değişikliğinden sonra da yapılabilir bir durumdur. Daha sonra son aşamada aile hekimi seçimi işlemlerine başlayabilirsiniz. Bunun için adresinizin bağlı bulunduğu sağlık ocağını tespit etmekle işe başlayınız. Sağlık ocağı tespitinden sonra yerinde dilekçe vermek sureti ile Aile hekiminizi seçiniz.

Aile Hekimliği Sorgulama İşlemleri

Hangi Aile hekimliğine bağlı olunduğu Sağlık Bakanlığın resmî internet sitesinden sorgulanabilir. Aynı zamanda E-Devlet üzerinden veya E-Nabız üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. İkamet adresi bilgilerini eksiksiz girerek sorgulama yapılabilmektedir. Sorgulama yapılabilmesi için online hizmet veren  bölüme Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasının eksiksiz girilmesi de gerekir. Sorgulama yapıldığında, kişiye atanan aile hekiminin ad soyadı bilgisi, hangi sağlık kuruluşuna bağlı bulunduğu görülür. Aile hekimliğinin işlerliğinden memnun olunmaz ise veya Bireysel taşımacılık ile taşınma yer değiştirme gibi durumlar söz konusu olduğunda aile hekimliğini bırakıp yeni bir bölgeye bağlı koruyucu aile hizmeti alınabilir.

Trend Hizmetlerimiz

Ev Taşınma Sonrası Aile Hekimi Değiştirme İşlemleri 

Bireylerden sorumlu bulunan aile hekimliği bölgesinden başka bir yere taşınmak gerektiğinde, taşınılan bölge sorumluluğundaki aile hekimliğine geçiş yapmak gerekir. Aile hekimliğini taşımak için bir geçiş formu doldurmak gerekir. Her ayın 20 sine kadar geçiş formları başvuru yapılan aile hekimliğince toplanır. Kayıtlı olunan aile hekimliğini değiştirmek için yapılan başvuru bekleme süresi 3 aydır. Ancak taşınmaya bağlı durumlarda adres beyanı olduğundan geçiş hemen gerçekleşir, bekleme süresi yoktur.

Taşınma Sonrasında Aile Hekimi Değiştirme

Taşınma sürecinde Taşınmaya yardımcı araçlar sayfasından bilgi edinebilirsiniz. Taşınma aşamasında Aile Hekimi değiştirme işlemi değiştirme formu dilekçesi verilerek yapılabilir. Vereceğiniz dilekçede ilgili yerleri doldurunuz. Kayıt olacağınız aile hekimine elden teslim edebilirsiniz. 3 adet sayfadan oluşan dilekçenin bir nüshası sizde, bir nüshası aile hekiminde kalır. 3. nüsha da Toplum Sağlığı Merkezine gönderilmek üzere Aile Sağlı Merkezi ASM Aile Hekimliğince teslim alınır.

Taşındıktan Sonra Aile Hekimi Değiştirme

Taşındıktan sonra aile hekimi değiştirmek istiyorsanız direk ikametgahınızın bulunduğu sağlık ocağına giderek kaydınızı yapmanız mümkündür. Ayrıca tüm bunlara gerek kalmadan Dijital ortam üzerinden de E Devlet üzerinden E Nabız sistemine girerek aile hekimi sorgulayabilirsiniz. Ardından yeni taşındığınız ili, ilçeyi ve mahalleyi seçerek yeni sağlık ocağına kayıt olursunuz. Ardından Aile hekimi değiştir bölümünden de aile hekiminizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Taşınınca Aile Hekimi Değiştirmek

Ev taşımak zaten çok  zahmetli ve yorucudur. Bu yükü en aza indirmek ve indirirken de güvende olmayı herkes ister. Paketleme işleminden temizlik ve titizliğe, eşyaların istiflenmesinden taşınmasına kadar her aşamada kalitenin söz konusu olduğu bir nakliyatla içiniz rahat olsun. Sizler aile hekimliğini taşıma gibi özel işleriniz ile ilgilenirken uzman kadromuz kalite ve güvenden ödün vermeden eşyalarınızı en kısa sürede taşısın.

Taşınma Sonrası Aile Hekimi Değişim İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat şirketimiz ile anlaştınız. Evinizi profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile güvenle, sigorta garantili bir şekilde taşıdık. Asansörlü Nakliye aracını kullanarak hem kısa sürede eşyalarınızı taşıdık hem de zarar vermeden yeni evinize taşındınız. Taşıma aşamalarında Koronavirüs tedbirlerine de dikkat ettik. Konforlu bir taşınmadan sonra şimdi sıra geldi Aile Hekimi değiştirmeye. Taşınma sonrası aile hekimi değişim işlemleri hem dijital ortam üzerinden E Devlet veya E Nabız üzerinden Aile Hekimi değişikliği bölümünden seçim yapılabilir. Hem de direk bağlı bulunduğunuz aile hekimine giderek, dilekçe vermek suretiyle değişiklik isteğinizi yazılı bir şekilde beyan edebilirsiniz.


Taşınma Sürecinde Aile Hekimi Değiştirme Hakkında Merak Edilenler

Aile hekimini değiştirmek için Sağlık Bakanlığı‘nın düzenlediği Aile hekimi değiştirme başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Formda ikametgah sebebiyle değişiklik yapıyorsanız bununla ilgili seçeneği işaretliyorsunuz.

Taşınınca aile hekimi nasıl değiştirilir?

Aile hekimi değiştirmek için Sağlık Bakanlığı’nın Aile Sağlığı Merkezlerine gönderdiği Aile Hekimi değiştirme başvuru formunu doldurmanız gerekir. İlgili formda ikametgah değişikliği nedeniyle aile hekimi değiştirmek istediğinizi belirtmelisiniz. Form içinden ilgili bölümü işaretlemeniz gerekir.

Mahalle değişince aile hekimi değişir mi?

Evet, Aynı il veya aynı ilçede olsanız dahi belli sebeplerle evinizi başka bir mahalleye taşıyor olabilirsiniz. Bu durumda mahalle değişince Aile sağlığı merkezi sağlık ocağı değiştiğinden aile hekimi de değişir.

Aile hekimi kaydı nerede yapılır?

Aile hekimi kaydı internet üzerinden e devlet şifreniz ile olabiliyor. Ayrıca adres değişikliği yaptıktan sonra ikametgah işlemleriniz tamam ise yeni adresinize bağlı aile sağlık ocağına gidip değişiklik için başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Aile Hekimi e devletten değişir mi?

Aile hekimi değişikliği ve seçimi E devlet üzerinden yapmak mümkün. Sisteme giriş yaptıktan sonra ekrandaki arama çubuğuna aile hekimi değiştirme yazarak sistemin ilgili bölümüne geçersiniz. Sonrasında e-devlet aile hekimi değiştirme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Aile hekimi değiştirme nasıl oluyor?

Aile hekimi değiştirme, hem dijital ortam üzerinden oluyor. Hem de fiziksel olarak aile hekimi merkezi sağlık ocaklarına giderek dilekçe vermek sureti ile oluyor. Her iki yöntemle de aile hekiminizi değiştirebilirsiniz.

Hangi aile hekimine bağlıyım?

Genellikle taşınma sonrası adres değişikliğinde sorulan sorulardan biridir. Hangi aile hekimine bağlıyım bilmiyorum, diyenler oluyor. Bunun için öncelikle ikametgah değişikliği yapmalısınız. Ardından adresinizin bağlı olduğu sağlık ocağına gidip aile hekimi seçiminde bulunabilirsiniz.

Adres Değişikliği aile hekimi nasıl değiştirilir?

Taşınma sonrası ikametgah adresinizi taşıdınız. Yeni adresinize aldığınız ikametgah bilgileri doğrultusunda yeni sağlık ocağına atanmış oluyorsunuz. Sonraki aşamada ilgili sağlık ocağına gidip aile hekimi tercihinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde e-nabız üzerinden de aile hekimi seçimi yapabilirsiniz.

Aile Hekimi adres değişikliği nasıl yapılır?

Aile hekimi adres değişikliği yapmak çok kolay. İlk önce ikametgah değişikliğinizi gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra e devlet üzerinden aile hekimi değiştirme bölümünden düzenleme yapabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz mahallenin aile sağlığı merkezi aile hekimi birimine giderek değişiklik talebinde bulunun.

Etiketler:

Hemen Fiyat Teklifi Al

Evden Eve Nakliyat Teklif Formu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir