Nakliyeci çalışma izin belgesi nasıl alınır? İstanbul nakliyeci izin belgesi ev taşıma nakliye izin belgesi E devlet nakliyeciler izin belgesi nasıl alınır? Bu içeriğimizde aşama aşama yapılacakları siz değerli nakliyeci meslektaşlarımız için bilgi sunacağız. Tam kapanma sürecinde çalışmak zorunda olan nakliyeci dostlarımız için yol gösterici faydalı bilgiler ile çalışmalarında katkı sunabilirsek ne mutlu bize. Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı bunu aşmak için neler yapılması gerektiğini anlatıyoruz.

Nakliyeci çalışma izin belgesi Kapanmada nakliyeci çalışma muafiyet belgesi
Nakliyeci çalışma izin belgesi Kapanmada nakliyeci çalışma muafiyet belgesi

Nakliyeci Çalışma İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Nakliyeci çalışma izin belgesi nasıl alınır konusunda yapılacakları aşama aşama sizler için araştırdık. Nakliyeci çalışma izni Çalışma Muafiyet Belgesi diye geçer. Çalışma Muafiyet belgesi Resmi sigortalı SGK kayıtlı firma ve şirketler ve onların çalışanları tarafından alınabilir. Resmi firma ve şirket olmayıp merdiven altı diye tabir ettiğimiz korsan kişiler nakliyeci sayılmaz ve Çalışma muafiyet belgesini alamaz. Belgeyi almak için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • E Devlet uygulamasına giriniz.
  • İçişleri Bakanlığı sekmesine giriş yapınız.
  • E Başvuru sekmesine tıklayınız.
  • Çalışma Muafiyet İzin İşlemlerini seçiniz.
  • Çalışma Muafiyet İzin Belgesi kısmına tıklayarak ilgili bölümden belgenizi alabilirsiniz.

Evden Eve Nakliyeci İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Evden eve nakliyat işi yapanlar için izin belgesi kendi bünyelerinde oluşturdukları belge ile yapılabiliyor. Firma veya şirketler kendi bünyelerinde üst yazı Resmi belge diye tabir edilen yazı düzenleyerek personellerine izin belgesi düzenleyebiliyorlar. İçişleri Bakanlığınca yapılan güncel duyuruya göre; muafiyet kapsamındaki işveren ve çalışanların manuel olarak doldurdukları “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresi 12 Mayıs 2022 Çarşamba Günü saat 24.00’e kadar uzatıldı. denilmektedir. Yani işyerinden alınan elle yazılan izin belgesi geçerlidir. Manuel olarak yazı olarak hazırlanılan izin belgesini 12 Mayıs tarihine kadar kullanabilirsiniz. Daha sonra uzatılma olmaz ise E-Devler üzerinden çalışma muafiyet belgesi almanız gerekir.

Türkiye’de Sadece Kozcuoğlu Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

Nakliyat Çalışma Muafiyet Belgesi Nasıl Alınır?

Evden eve nakliyat çalışanları, Nakliye personelleri, Şehir içi taşımacılık yapan nakliyat çalışanları ve Şehirler arası nakliyat çalışanları Çalışma Muafiyet Belgesi almaları gerekir. Kapanma sürecinde Tam kapanma zamanlarında nakliyeciler çalışma izin belgesi almalıdırlar. Nakliyat Çalışma Muafiyet Belgesi almak için aşağıdaki görselde belirtildiği üzere ilgili adımları uygulayarak E Devlet uygulaması üzerinden İçişleri Bakanlığı E Başvuru bölümünden belge alabilirsiniz.

Çalışma izin belgesi Kapanmada Nakliyeci çalışma muafiyet belgesi almak
Çalışma izin belgesi Kapanmada Nakliyeci çalışma muafiyet belgesi almak

NOT: Alacağınız izin belgesinde yazılı olan çalışma bölgesinde çalışabilirsiniz. İlgili izin belgesi sadece o bölge için geçerli olup farklı bölgelerde izin belgesi geçerli olmadığından ceza alabilirsiniz. Sokağa çıkma yasağında ev taşıma işlemleri için bizden ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Nakliyeci Çalışma İzin Belgesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nakliyeci Ev Taşıma İzni Almak Gerekir Mi?

Evet, Nakliyeciler ve nakliyat çalışanları ev taşıma izni almaları gerekir. Nakliyeci ev taşıma izni almak için yazımızda belirttiğimiz adımları uygulayarak Ev taşıma izin belgesi alabilirler.

Nakliyeci Çalışma İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Nakliyeci çalışma izin belgesi almak için E Devlet uygulaması üzerinden başvuru yapmak suretiyle Çalışma Muafiyeti belgesi diye tabir edilen Çalışma izin belgesi alabilirsiniz. Nasıl alınacağı hakkında yazımızda ayrıntılı olarak bilgi sunduk.

Nakliyeci Çalışma Muafiyet Belgesi Nereden Alınır?

Nakliyeci çalışma muafiyet belgesi Telefon, Tablet, Bilgisayar, Cep Telefonu ve internet erişimi bulunan başlıca cihazlardan E Devlet uygulaması üzerinden alınabilir. İçişleri Bakanlığı E Başvuru kısmından alınır.

Nakliyeci E Devlet Çalışma İzni Almak İçin Ne Yapmalı?

Nakliyeci E Devlet çalışma izni almak için tek yapmanız gereken E Devlet uygulamasına girmektir. Ardından belirtilen aşamaları uygulamaları gerekir. Online başvuru sonrası sistemden otomatik olarak izin belgesi çıktısı verecektir.

E Devlet üzerinden çalışma izin belgesi nasıl alınır?

E Devlet uygulaması üzerinden çalışma izin belgesi alınabilir. Bunun için İçişleri Bakanlığı sekmesini kullanabilirsiniz. İlgili bölümden E Başvuru kısmından başvuru yapabilirsiniz. Başvuruda dikkat etmeniz gereken nokta çalışma bölgesi ve o bölgede çalışmanızdır. Aksi halde ceza alabilirsiniz.

Etiketler:

Hemen Fiyat Teklifi Al

Evden Eve Nakliyat Teklif Formu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir