Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı? Tam kapanmada ev taşımak yasak mı? Pandemide nakliyecilere yasak var mı Ev taşımak için izin belgesi nasıl alınır? ve Tam kapanma sürecinde nakliye sektörüne yasak varmı? gibi merak edilen sorular cevaplarını bekliyor.

Evet Pandemi sürecinde Nakliyat Korona virüs tedbirleri uygulayan İstanbul evden eve nakliyat şirketi olarak taşımacılık faaliyetlerinde bulunuyoruz. Nakliye sektöründe yer alan diğer nakliyeci meslektaşlarımız gibi bizler de çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte nasıl çalışılmalı neler yapılmalı gelin hep beraber bakalım.

İstanbul'da tam kapanma Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı
İstanbul’da tam kapanma Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı

İstanbul’da Nakliyecilere Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Evet bütün Türkiye geneli Tam kapanma ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde 17 günlük tam kapanma ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağında ev taşıma işlemleri nasıl yapılmalı merak ediliyor. 17 Mayıs’a kadar devam edecek “tam kapanma” uygulamasına geçildi. İçişleri Bakanlığı da, “tam kapanma” sürecine ilişkin yayımlanan genelge konusunda sıkça sorulan soruları yanıtladı. İçişleri bakanlığı ayrıca kısıtlama öncesinde yaptığı yazılı açıklamada mühim olan bazı hatırlatmalara değindi. Örneğin Biz nakliyecilere kısıtlamada ve tam kapanmada nakliyecilere yasak var mı diye merak ediyoruz. Bakanlık da bu konuda aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

Tam Kapanmada Nakliyecilere Yasak Var Mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması muafiyetleri şehirlerarası seyahat izni anlamına gelir mi? Açıklanan genelge kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren her türlü vasıtayla yapılacak olan şehirler arası seyahatler izne tabidir. Yani zorunlu hallerin varlığı halinde seyahat izin kurullarından izin alınması şartına tabi tutulmuştur. Bu kapsamda; muafiyet nedeni ve buna bağlı olarak zaman ve güzergahla sınırlı olan (genel niteliği bulunmayan) sokağa çıkma kısıtlamalarına dair muafiyeti bulunan kişilerin yapacakları şehirler arası seyahatleri de izne tabidir. Yani Kısıtlamadan muaf olunsa dahi Şehirler arası seyahat izni alınması gerekir, deniyor. Şehirlerarası taşınma izni ile alakalı yapılacakları sizler için sunmuştuk ilgili sayfayı okuyabilirsiniz.

Türkiye’de Sadece Kozcuoğlu Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

Yasaklarda Tam Kapanmada Nakliyecilere Ev Taşımak Yasak Mı?

Hayır gerekli izinler ve tedbirler alındıktan sonra izne tabi olarak yasak değildir. Ayrıca nakliye işlemlerini gerçekleştirmek adına resmi firma şirket olmak gereklidir. Şirket veya firma kaymakamlık onaylı çalışma izin belgesi çıkarabilir. Bir çok resmi nakliye kuruluşu da kendi bünyesinde resmi üst yazılı izin belgeleri çıkarmak suretiyle nakliye personellerine izin belgeleri oluşturmaktadır. 12 Mayıs 2021 tarihinden sonra sadece E Devlet uygulaması üzerinden alınan Çalışma Belgesi geçerli olacaktır. E-Devlet uygulaması üzerinden İçişleri Bakanlığı E Başvuru kısmından Çalışma Muafiyet Belgesi alacaksınız. İzin belgesi almanıza rağmen yine de ceza alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli kısım Belgede yazılı olan çalışma bölgesidir. Çalışma Muafiyet İzin Belgesi sadece izin aldığınız çalışma bölgesi için geçerlidir. Yani Kartal ilçesi için izin belgeniz Silivri ilçesinde geçerli olmayacağından ceza yazılma ihtimali vardır. Yasaklarda ev taşımak yasak mı sorusu için izin almak koşulu ile çalışılabilir diyebiliriz.

Çalışma izin belgesi Kapanmada Nakliyeci çalışma muafiyet belgesi almak
Çalışma izin belgesi Kapanmada Nakliyeci çalışma muafiyet belgesi almak

Nakliye Firmaları Yasaktan Muaf Mı?

Evden eve nakliye firmaları yasaktan muaf mı? Tam kapanma zamanlarında ve sokağa çıkma yasaklarında nakliyecilere yasak var mı? Resmi şirket ve firmalar için Resmi Belge ve izin belgesi olmak şartı ile kısıtlamalardan muaftırlar. Bunun yanı sıra çalışanların SGK lı olmak koşulu ile çalışma belgesi ve izin belgelerinin bulunması gerekir. Resmi olmayan Firma ve Şirket olmayan şahıslar nakliyeci sayılmazlar. Herhangi bir firma veya şirkete bağlı olarak SGK kayıtlı olmayanlar da nakliyeci sayılmaz bunlar için muafiyet yoktur. İzin almaları da oldukça güçtür. Resmi nakliyeciler için Belge gösterme şartı ile yasaktan muaftırlar. Aşama aşama nakliyeci çalışma izin belgesi nasıl alınır konusuna bakabilirsiniz.

Nakliyecilere Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nakliye Firmaları Yasaktan Muaf Mı?

Evden eve nakliyat firmaları yasaktan muaftırlar. Çalışma izin belgesi almak koşulu ile çalışabilirler. Resmi nakliye şirketleri ve bünyelerinde resmi olarak çalışanlar Çalışma izin belgelerini E devlet uygulaması üzerinden alabilirler.

Nakliye İşi Yapanlar Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Nakliye işi yapanlar sokağa çıkma yasağından muaftırlar. Resmi olarak çalıştıklarını belgeleyenler E Devlet uygulamasından Çalışma Muafiyet İzin belgesi alarak çalışmalarına devam edebilirler.

Sokağa Çıkma Yasağında Nakliyeciler Ne Yapar?

Sokağa çıkma yasağında ve genel kapanma süreçlerinde Resmi Nakliyeciler ve nakliyat çalışanları çalışmalarına alacakları izin belgesi ile devam ederler.

Nakliyeciler Sokağa Çıkma Yasağından Muaf Mı?

Şirket ve firmaların çalışmalarına devam etmeleri için muafiyet getirilmiştir. Dolayısıyla nakliyeciler sokağa çıkma yasağından muaftırlar. Çalışma Muafiyet izin belgesi ile çalışmalarına devam ederler.

Ev Taşıyanlara Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Evini taşımak isteyenler için seyahat izin belgesi almaları gerekir. Bunun yanı sıra kurumsal şirket ve firmalar için Ev taşıyanlara sokağa çıkma yasağı muafiyeti vardır. Muafiyetlerini belgelemeleri gerekmektedir.

Tam Kapanmada Nakliyecilere Yasak Var Mı?

Tam kapanmada nakliyecilere yasak yok. Tam kapanmada nakliyecilere sokağa çıkma yasağı yok. Tam kapanmada nakliyatçılar çalışmalarına devam ederler. Resmi firma ve şirket olmak kaydı ile Muafiyet izin belgesi alarak çalışırlar.

Etiketler:

Hemen Fiyat Teklifi Al

Evden Eve Nakliyat Teklif Formu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir