Sokağa çıkma yasağında ev taşıma izni İstanbul taşınma izni korona virüs pandemide taşınmak, yasaklarda ev taşıma İstanbul ev taşımak yasak mı? gibi konuları vatandaşlarımız merak ediyor. Kısıtlamada taşınma izni nasıl alınır? Yeni eve taşınacak veya yeni ofise taşınacaklar için kısıtlamalara denk gelen zamanlar olabiliyor. İstanbul evden eve nakliyat şirketi olarak İstanbul ve tüm Türkiye genelinde bulunan şubelerimiz ve lokal temsilciliklerimiz aracılığı ile eşyalarınızı güvenle taşımaktayız. Bilindiği üzere Bilim Kurulu tavsiyeleri üzerine Sağlık Bakanlığı Korona Virüs tedbirleri kapsamında hükûmete tavsiyelerde bulunuyor. Hükûmet de buna göre bir dizi kararlar alıyor. Bunlardan biri de Hafta Sonları Sokağa Çıkma Yasağı dır. Yasaklarda ev taşıma ve E devlet taşınma izni hakkında yazımızda siz değerli yurttaşlarımız için önemli bilgiler sunacağız.

Sokağa çıkma yasağında ev taşıma İstanbul yasaklarda ev taşımak
Sokağa çıkma yasağında ev taşıma İstanbul yasaklarda ev taşımak

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma

Sokağa çıkma yasağında ev taşıma ihtiyacı bulunan acil taşınması gereken yurttaşlarımız mevcuttur. Bütün yurttaşlarımız için Kozcuoğlu Nakliyat şirketimiz nakliye çözümleri sunmaktadır. Korona Virüs sürecinde taşınma işlemlerimiz yüksek düzeyde tedbirler alınarak uygulanmaktadır. Korona Virüs Tedbirleri ile taşınmak isteyenlerin tercihi Kozcuoğlu evden eve nakliyat şirketimizdir. Başlıca aldığımız tedbirleri ilgili sayfamızdan inceleye bilirsiniz. Özetle belirtmek gerekir ise Tulumlu, Maskeli ve Eldivenli taşıma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra nakliyat araçlarımız nakliye işlemleri öncesinde ve sonrasında özel ultraviyole dezenfekte makinesi ile temizlemekteyiz. Çalışanlarımız, ekip ve ekipmanlarımız da sıvı dezenfektan ile temiz olacak şekilde hijyenik olması sağlanmaktadır.

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşımak Yasak Mı?

Sokağa çıkma yasağında ev taşımak yasak mı diye soranlar oluyordur. Evet sokağa çıkma yasaklarında ev taşımak da yasak fakat izin almanız koşulu ile serbesttir. Yani izinli iseniz ve ev taşıma izin belgeniz var ise yasaklarda ev taşıma işlemini yapabilirsiniz. Kısıtlamada taşınma izni almak Yasaklarda E Devlet taşınma izni alınabilir. Yasaklarda ev taşımak yasak mı? Genel olarak yasaklarda da ev taşımak yasak ve ev taşıma izin belgesi alanlar taşınabiliyor.

Sokağa Çıkma Yasağında Nasıl İzin Alınır?

Sokağa çıkma yasaklarında bazı istisnalar tanınmıştır. Bir kesim çalışan emekçiler ve kamu personelleri bu kapsam dışında bırakılmıştır. Bu istisna kapsamında olan iş yerleri; fırın çalışanları, dağıtım şirketi elemanları, Nakliyat lojistik çalışanları ve akaryakıt çalışanları, gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar, iş yerlerine ulaşmak için evden çıktıklarında e-devlet üzerinden çalıştıkları yerleri gösteren belge çıktısını almalı veya ekran görüntüsü alıp yola çıkmalıdır. Yolda uygulama yapan Polis, Jandarma gibi emniyet görevlileri ve denetim yapmaya yetkili tüm kamu görevlilerine bu belgeyi göstererek gitmek istedikleri yeri söylemeleri durumunda geçişlerine izin verileceği duyurulmuştur.

İstisna Kapsamında Olan Yurttaşlar Kimler?

Sokağa çıkma yasağında istisna kapsamında olan vatandaşlar şu şekilde belirtilmiştir. Sayılan yurttaşlarımız sokağa çıkma yasağı kapsamında değiller. Onlar için bir kısıtlama söz konusu değildir. Bunun haricinde sokakta tespit edilen diğer bütün vatandalar kişi başı 3 bin 150 Türk lirası para cezası kesileceği belirtilmiştir.

 • Sokağa çıkma yasağında “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanları,
 • TBMM çalışanları,
 • Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar,
 • Acil çağrı merkezi çalışanları,
 • Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,
 • Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli personeller,
 • Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar,
 • Gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar,
 • Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları,
 • PTT, kargo ve su dağıtım şirketi çalışanları,
 • Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde faaliyet yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan
 • Bozulma riski bulunan tarım ve hayvancılık ürünlerinin haşatında çalışacaklar,
 • Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli olan araçlar ve çalışanlar,
 • Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar

Sokağa Çıkma Yasağında Nakliyat

Sokağa çıkma yasağında nakliyat ve lojistik sektörü çalışanları Şehir içi nakliyat için kısıtlama olabilirken şehirler arası nakliyat seferlerinde ise kısıtlama yoktur. Yani şu anda Şehirler arası taşımacılık yapan lojistik veya nakliye için bir yasak yok diyebiliriz. Güncel Duyuruları takip etmenizde fayda var. Genellikle şehir içi taşıma yasaklanırken şehirler arası taşıma serbest oluyor. Lakin yine de güncel duyuru metnini okuyunuz. Evinizi taşıyacaksanız ve ev eşyalarını taşıma hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, özel izin alan Kozcuoğlu Nakliyat şirketimiz ile taşınabilirsiniz. Şehirler arası taşınacak iseniz rahatlıkla ev eşyalarını bir nakliyat şirketi ile anlaşıp taşıtabilirsiniz. Yalnız Korona Virüs tedbirleri alan nakliyat şirketleri ile taşınmanızda fayda var. Tulum, Maske, Eldiven, Dezenfektan gibi unsurları uygulayan ve temiz nakliye ekibi ile taşımacılık hizmeti sunan Kozcuoğlu Nakliyat şirketimizi tercih ediniz.

Güncel Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma İzni

Türkiye Cumhuriyeti İş Hukuku ilgili maddesinde ev taşıma hakkında yasal düzenlemeler ve bununla alakalı kanun maddesi yer almaktadır. Lakin 2020 Mart ayından bu yana yaşanan korona virüs Pandemi salgını nedeniyle bazı kısıtlamalara gidilmiştir. Şehirler arası geçişlerde ticari araç olsa dahi denetime tabi tutulmaktadır. Eğer Şehirler arası nakliyat ve Şehirlerarası evden eve nakliyat hizmeti alacaksınız bunun bir kaç izin almalısınız ve izin belgelerine ihtiyaç duyacaksınız. Aşağıda bunları sizler için sıraladık.

 • Bulunduğunuz il veya ilçedeki kaymakamlık / valilikten şehirler arası geçiş için izin belgesi almanız gerekiyor.
 • Taşınacağınız şehirde ikametgahınız varsa, e devlet sistemi üzerinden veya nüfus müdürlüğünden ikametgah belgesi alın.
 • Taşıma işlemini yapacak olan nakliye şirketinin irsaliye kesmesi gerekiyor, aksi halde denetim esnasında problem yaşanır.

Aşama Aşama Sokağa Çıkma Yasağı Ev Taşıma İzni Almak

Aşama aşama sokağa çıkma yasağında ev taşıma izni almak için yapılması gerekenleri açıklıyoruz. İlk önce E Devlet uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için PTT şubelerinden üyelik başvurusunu hemen yapabilirsiniz. Ardından Masaüstü internet web sitesi üzerinden veya mobil cep telefonları aracılığı ile özel uygulama kullanacak izin almanız mümkündür. Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir;

Sokağa çıkma yasağında ev taşıma izni almak E Devlet izin işlemleri
Sokağa çıkma yasağında ev taşıma izni almak E Devlet izin işlemleri

E Devlet Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Almak

Ev taşıma izin belgesi olarak adlandırılan Seyahat izin belgesi alın. Bunun için taşınma izni e-devlet sistemi üzerinden nasıl alınır diyenlere tarif edelim. Taşınma izin belgesi yani Seyahat izni belgesi almak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • E Devlet uygulamasını açıp giriş yapın.
 • E Devlet uygulamasının arama bölümüne İçişleri Bakanlığı Yazın
 • E Başvuru (İçişleri Bakanlığı) kısmına tıklayıp ilerleyin.
 • https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru
 • Yeni başvuru bölümünden Başvuru Türü olarak Seyahat İzin İşlemleri seçin.
 • Belge Türü olarak 65 Yaş altı Vatandaşlarımıza Özel Araç Seyahat İzin Belgesi Verilmesi seçin.
 • Bulunduğunuz ili kendinize göre seçip istenilen bilgileri girdikten sonra belgenizi oluşturabilirsiniz.

Not: Belge türünde 65 yaş altı veya üstü kendinize göre seçiniz aile bireylerinde 65 yaş üstü var ise buna göre başvuruda bulunun. Genel olarak Koronavürüs sürecinde sokağa çıkma yasaklarında ev taşıma izni almak için bunları uygulamanız gerekir. Kısıtlamalarda ev taşıma yasağı için izin işlemleri yaptıktan sonra belgeniz ile taşınma işlemlerini yapabilirsiniz.

Trend nakliyat hizmetleri Profesyonel nakliye taşımacılık

Nakliyat Fiyat Hesapla

Yasaklarda Ev Taşıma İzni

Pandemi sürecinde yasaklarda ev taşıma izni almak gerekir. Bunun için başlıca çalışma izni ve seyahat izin belgelerinin yanı sıra HES kodu da alınması gerekir. Günümüzde bir çok işlemi E-Devlet üzerinden taşınma izni almak pratik hale geldi. Yasaklarda taşınma izni için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde sunduk. Ayrıca bizden aşama ücretsiz nakliye fiyat teklifi alabilirsiniz.

İstanbul’da Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma

İstanbul’da sokağa çıkma yasağında ev taşıma ve evden eve nakliyat izni ile alakalı genel bilgileri sizler için sunduk. Ev taşımak yasak mı diye soran vatandaşlarımıza şunu söyleyebiliriz. Bilim kurulu tavsiyesi ile içişleri bakanlığının alacağı kısıtlama kararlarına uymak gerekir. Yasak dönemlerinde ev taşımak için özel izin almak gerekir. Şehir içi evden eve nakliyat yasak mı? Evet kısıtlama dönemlerinde şehir içi ev taşımak yasak fakat bu son duyurular ile karara bağlanır. Güncel yasak duyurularını da takip etmekte fayda var.

Sokağa Çıkma Yasağının Olduğu Zamanlar:

 • Cumartesi – Pazar Hafta sonları sokağa çıkma yasakları
 • Cumartesi Pazar hafta sonu taşınma izni
 • 31 Aralık 2020 – 4 Ocak 2021 Yılbaşında Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 • 23 Nisan 2021 – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Cuma)
 • 1 Mayıs 2021 – Emek ve Dayanışma Günü (Cumartesi)
 • 12 Mayıs 2021 – 15 Mayıs 2021 Ramazan Bayramı (Çarşamba – Cumartesi)
 • 19 Mayıs 2021 – Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Çarşamba)
 • 19 Temmuz 2021 – 23 Temmuz 2021 Kurban Bayramı (Pazartesi-Cuma)
 • 30 Ağustos 2021 – Zafer Bayramı (Pazartesi)
 • 29 Ekim 2021 – Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim (Perşembe) – 29 Ekim (Cuma)

Yasaklarda Tam Kapanmada Ev Taşımak Yasak Mı?

Yasakalrda Tam kapanmada ev taşımak yasak değildir. Gerekli izin belgelerinin alınması ile serbesttir. Tam kapanma zamanında ev taşımak için ne yapmak gerekir. Nereden izin belgesi almak gerekir konuları için bilgi sunuyoruz. Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı konusuna bakınız. Nakliyeci iseniz tam kapanma zamanlarında nakliyeci çalışma izin belgesi almanız gerekir.

Sokağa çıkma yasağının bulunmadığı zamanlarda hafta içi ve diğer günlerde çalışanlar yasal ev taşıma izni alarak taşınabilirler.

Sokağa Çıkma Yasağı Taşınma İzni Almak

Eşya sahibi taşımak için valilik veya bulunduğu bölgenin kaymakamlık aracılığı ile gerekli izinleri alınması gerekiyor. Taşınacağı yerde oturma izni var ise bunu il veya İlçe nüfus müdürlüklerinden temin etmelidir. Olağan üstü hallerde ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen günlerde ev taşıma işlemleri yasaktır. Şehirler arası ev taşımak yasak mı? Sorusuna ise şu anda devlet kurumları ve yetkililerden herhangi bir kısıtlama bildirilmemiştir. Şehirlerarası taşınacaklar için Şehirlerarası taşınma izni ile alakalı sayfayı incelemelerini öneririz.

Yıl sonu ara tatil dönemlerinde ve yaz ayları itibarıyla tayin döneme başlayacağından dolayı bir çok kamu çalışanı ve memur kesimi taşıma hazırlıklarına başladı bile. Kozcuoğlu nakliyat şirketi olarak pandemi döneminde gerekli bütün tedbirimizi uyguluyoruz. Çalışanlarımız koruyucu tulum ile çalışmaktadır. Ayrıca giysi ve tulumlar sterilize edilerek çalışılmaktadır. Eşya paketleme ve ambalajlama malzemelerimiz de dezenfekte edilmiş olup tek kullanımlık ev taşıma malzemeleri kullanıyoruz. Siz de sağlığınızı ve eşyalarınızın güvenliğini düşünüyorsanız Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat şirketimizin sunmuş olduğu avantajlı ve sağlıklı nakliye çözümlerinden faydalanın.

Koronavirüs Pandemi Döneminde Ev Taşıma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sokağa Çıkma Yasağı Ev Taşıma İzni

Sokağa çıkma yasağı ev taşıma izni almak isteyen değerli vatandaşlarımız 7/24 Whatsap hattımızdan ücretsiz destek hattımızdan bilgi alabilirler. Taşınacak eşyalarınız için ücretsiz ekspertiz hizmetimiz kapsamında yerinde veya uzaktan online eşyalarınızın durumuna bakıp taşınma planı oluşturuyoruz.

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma İzni Nasıl Alınır?

Sokağa çıkma yasağında ev taşıma izni valilik ve kaymakamlıklar aracılığı ile alınır. Bazen de açıklanan kısıtlama maddelerinde ikametgah belgesi ve seyahat izin belgesi şartı ile taşınmaya izin verilir. Bu durumlarda e devlet sistemi üzerinden oturum yeri belgesi ile seyahat izin belgesi çıktısını almanız gereklidir.

Ev Taşımak Yasak Mı?

Ev taşımak yasak değil fakat gerekli şartları ve belgeleri karşılamayanlar için yasaktır. Son güncel duyuruya bakmakta fayda var. Örneğin şehirler arası taşımacılık alanında bir kısıtlama olmazken şehir içi evden eve nakliyat alanında kısıtlama olabilir. Yasak döneminde taşınmak için de izin almak gereklidir.

Şehir İçi ve Şehirler Arası Ev Taşımak Yasak Mı?

Şehir içi ev taşıma hafta içi yasak değildir. Fakat hafta sonları izin almak şartı ile serbesttir. Şehirler arası nakliyat ev taşıma yasağı da seyahat izni ile gerçekleştiriliyor. Yasaklarda gece ev taşımak da aynı şekilde özel izne tabidir. Nakliye şirketimizden gerekli tarih için güncel bilgi alınız.

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşınır Mı?

Sokağa çıkma yasağında ev taşınır. Evet fakat bu taşınma işlemleri belli prosedürlere ve izinlere bağlanmıştır. Yazımızda yer alan açıklamaları okuyarak gerekli yerlerden izinleri ve belgeleri temin ede bilirsiniz.

Yasaklarda Ev Taşıma Nasıl Gerçekleşir?

Yasaklarda ev taşına gerçekleşir. Bunun kapsamı belirlenen tarihlerdeki açıklanan yasakların kapsamına bağlıdır. Genellikle şehir içi taşımacılık işlemleri durdurulur iken Şehirler arası nakliye seferleri devam etmektedir.

Sokağa Çıkma Yasağın Olduğu Zaman Ev Taşınır Mı?

Evet, sokağa çıkma yasağının olduğu zaman ev taşınır. Bunun için seyahat izin belgesini Valilik veya kaymakamlıklar aracılığı ile almanız gerekir. Aynı zamanda e devlet sistemi üzerinden de alınabilir. Taşıma işlemleri süresi: aynı gün içerisinde başlar ve tamamlanır. Şehir içi taşıma işlemleri bir iş günü sekiz saat içinde tamamlanır. Şehirler arası evden eve nakliyat ise iki iş günü içerisinde tamamlanır.

Etiketler:

Hemen Fiyat Teklifi Al

Evden Eve Nakliyat Teklif Formu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir