Belediye nakliye yardımı şartları Memlekete köye dönüş yol yardımı İstanbul’dan göç edene belediye yardımı Göç yardımı taşıma parası başvuru koşulları hakkında ayrıntılı bilgi edinin. Kentten köye dönüş projeleri ve destekleme duyurularını okuyun.

Belediye nakliye yardımı İstanbul belediye göç yardımları başvurusu
Belediye nakliye yardımı İstanbul belediye göç yardımları başvurusu

Belediye Nakliye Yardımı

Belediye nakliye yardımı ile melekenize dönebilirsiniz. Bu kapsamda belediyeler tarafından nakliye kamyonu tahsisi desteği verilmektedir. Yani Bin km mesafedeki memleketinize dönüş için sizlere özel nakliyem kamyonu ve şoförü olarak destek alırsınız. Belediye Başkanlıkları tarafından Tır, kamyon ve kamyonet desteği veriliyor. Bunun için bağlı bulunduğunuz il Belediye Başkanlığına başvurarak köye dönüş nakliye desteği almak istediğinizi belirtiniz.

Belediye Ücretsiz Ev Taşıma Hizmeti

Belediye ücretsiz ev taşıma hizmeti vermektedir. Özellikle İstanbul belediyesi, şehirden köylere göçün desteklenmesi amacıyla nakliye desteği veriyor. Belediye ücretsiz ev taşıma konusunda bilgi almak ve başvuruda bulunmak için, bağlı olduğunuz belediyeyi arayarak bilgi alabilirsiniz. Vakıf Ayrıca kentsel dönüşüm kapsamında kira taşınma yardımı desteği de bulunmaktadır. Verilen destekler ortalama 1500-3000 tl aralığındadır. Ayrıca Kentsel dönüşüm kapsında evi yıkılacak vatandaşlara aylık kira desteği verilmektedir.

İstanbul’dan Memlekete Göç Para Yardımı

Belediye Nakliye Yardımı Taşınma yardımına başvurularda güncel şartlar ihtiyaç sahiplerinin ev taşıması yapmaları koşulu ile gerçekleştirilen bir yardım türüdür. Sosyal devlet anlayışı kapsamında maddi durumu zayıf veya maddi olanakları bulunmayan vatandaşlar için kira yardımları ve taşınma yardımları devlet kurumları aracılığıyla gerçekleştirilir. Belediyelerin yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı taşınma yardımı yapılabilecek kurumlardandır. Ayrıca İstanbul’da il ve ilçe dernekleri de kendi hemşerileri için tek sefere mahsus maddi nakliye yardımı desteğinde bulunurlar. Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat LTD ŞTİ olarak direk bir yardımda bulunmuyoruz. Gerekli belgeleri veya maddi desteği kamu kurum ve kuruluşlardan temin etmeniz halinde eşyalarınızı uygun fiyatlarla taşıyoruz. Kendi bünyemizde ise sadece fazla eşyalar ve depoda unutulan eşyalar dağıtımını yapmaktayız. Maddi durumu bulunmayan ilk okul, orta okul ve lise öğrencileri için Burs Başvurusu dönemsel olarak yapmaktayız.

Memlekete Göç Para Yardımı Ne Kadar?

Memlekete göç para yardımı ne kadar? Belediye Nakliye Yardımı olarak sulanan nakliye kamyonları km mesafesine göre hesaplanarak maddi olarak belediyeden taşıma bedelini kendisi alır. Nakliye şirketlerine yakın iller için 3000-4000 tl cidarında uzak mesafeler için 6000-8000 tl gibi rakamlarla Şehirler arası evden eve nakliyat konusunda destek olunmaktadır. Net fiyat bilgisi için Belediye başkanlıklarına başvuru yaparak veya telefon açarak konu hakkında ayrıntılı ve net bir bilgi alabilirsiniz.

Köye Dönüş Yardımları

Köye dönüş yardımları için bulunduğunuz ilin Valilik makamına ve Belediye Başkanlığı tersine göç bürolarına başvuruda bulunun. Genellikle köye dönüş yardımları maddi yardım şeklinde gerçekleşir. Bu da taşınma Belediye Nakliye Yardımı yardımıdır. Bazı belediyeler direk nakliye kamyonu tahsis etmektedirler. Bunun yanında km hesabına göre de maddi destekte bulunmaktadırlar.

Köye Dönüş Yol Yardımı

Köye dönüş yol yardımı kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi memleketlerine geri dönmek isteyen ailelere “Köye Dönüş” projesiyle nakliye yardımı gerçekleştiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvurarak köylerine taşınmak isteyen ailelere Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yürütülen “Köye Dönüş” projesiyle destek sunuluyor. Yapılan incelemeler sonunda nakliye yardımı yapılabileceğine karar verilen vatandaşlar nakliye desteğiyle İstanbul’dan memleketlerine geri dönüyorlar.

Nakliyat Fiyat Hesapla


Memlekete Göç Projesi Köye Göç Yardımlarından Faydalanın

Evet köye göç yardımları ve Belediye Nakliye Yardımı var. Basit olarak sadece evinizi taşıdınız peki gideceğiniz memlekette neler yapacaksınız? Dilerseniz bu yazımızı okun ve memleketinizde iş sahibi olun. Sadece siz değil akrabalarınız da iş ve ekmek sahibi olsun. Ayrıca sunulan karşılıksız hibe ve desteklerden faydalanın.

Köye göç yardımları Köye dönüş yardımları Tarım Bakanlığı Hayvancılık desteklemeleri
Köye göç yardımları Köye dönüş yardımları Tarım Bakanlığı Hayvancılık desteklemeleri

Memlekete Göç Yardımı

Ülkemizin istihdamını arttırmak, doğru insan kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmak, çarpık kentleşmenin önüne geçmek günümüz şartlarında elzem olmuştur. Sosyal, ekonomik ve uygulanan yanlış politikalardan kaynaklı oluşan göçün öne geçmek gerektiği anlaşılmıştır. Nüfus hareketliliği beraberinde kırsal alanların boş kalmasına ve bu alanlarda üretimin durmasına dolayısı ile ürün kıtlığına neden olmaktadır. Bu da kentlerde ekonomik kriz şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Çiftçiliği meslek haline getirmek, tarım ve hayvancılık alanlarında üretimi devam ettirmek ve dışa bağımlılığı azaltmak gereklidir. Kentsel nüfus yoğunluğunu ortadan kaldırmak maksadı ile geçtiğimiz yıllarda köye dönüş projesi başlatıldı. Memlekete dönüş ile göç etmeye karar veren vatandaşlar Devlet tarafından da desteklenmekte ve köye dönüş yardımları gerçekleştirilmektedir. Çiftçilikle uğraşanlar 300 koyun ya da 30 bin TL hibe ile köye dönüş yasası kapsamında desteklenmektedirler.

1- Köye Göç Yardımdan Faydalanmak İçin Gerekli Şartlar

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ziraat Bankası aracılığı ile imzaladıkları protokol kapsamında köye dönüş yapmak isteyen yurttaşlara hibe kredi desteği sunuyor. Sunulan destek hibe kredilerinden faydalanabilmek için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. İşte bu şartlar şunlardır;

 • Türk vatandaşı olmak
 • Herhangi bir işte çalışmıyor ve geliri olmamak
 • Sosyal güvencesi bulunmamak
 • Aktif olarak öğrenci durumunda olmamak. (Açık öğretim hariç)
 • Aynı proje kapsamında daha önce aynı kurumdan yardım almamış olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • 41 yaşına girmemiş olmak
 • Okur-yazarlığı olmak
 • Vergi mükellefi olmamak (Ticari faaliyette bulunan esnaf ve sanatkar olmamak)

Yarıda da belirtildiği üzere bulunduğunuz ilde öğrenci değilseniz, maaşlı bir işiniz yoksa, kendinize ait işletmeniz bulunmuyorsa köye dönüşünüz için destek alabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası’nın verdiği kredilerden faydalanmak için İş Planı hazırlamanız gerekir. Tarım ve hayvancılık ile uğraşmayı planlayanların; tavuk yetiştiriciliği ve yumurta satışı, kurbanlık yetiştiriciliği, et üreticiliği, damızlık hayvan yetiştiriciliği, süt satışı gibi faaliyet alanlarında bulunması gerekir. Hazırlayacağınız iş planında yapacağınız çalışmaları ayrıntılı olarak aşamaları ile birlikte yazmanız gerekir. Farklı bankalardan da kredi çekmek istediğinizde yine sizden plan isteyeceklelerdir. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yapılan duyuruda verilecek hibe desteği tutarı 30 Bin TL olarak belirtilmiştir. Seyahat ve nakliye yardımı ise bu yardımların dışındadır. Söz konusu nakliye yardımı almak üzere bulunduğunuz ildeki kurumlara başvuruda bulunmalısınız. Bunların başında; Belediye Başkanlıkları, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları ve Dernekler gelmektedir.

İş Planı Sunmak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ziraat Bankası’ndan teşvik ve hibe kredisi almak isteyenler iş planı hazırlamalıdır. Bu iş planında yapacağınız işle alakalı tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde yazmalısınız. Hazırlayacağınız iş planında nerede faaliyet göstermek istediğiniz, bulunan alanda buna neden ihtiyaç duyulduğu gibi önemli unsurları belirtmelisiniz ki kurul buna ikna olsun. Ayrıca neden bu işi yapmak istediğinizi ve memleketinizde bu iş için gerekli şart ve koşulların bulunduğunu da belirtmelisiniz. O alanda başka faaliyette bulunanların olmaması veya az olması da olumlu olacaktır. Yani iş planında karşınızdaki kişi ve yetkilileri ikna etmek size kalmış bir durumdur.

2- KOSGEB Tarım ve Hayvancılık Desteği

Köye dönüş yardımları ve göç yardımları kapsamında faydalanacağınızı düşüntümüz bir diğer olanak da KOSGEB’in tarım ve hayvancılık destekleridir. Bunun yanı sıra başka ticari faaliyet fikirlerinizi de desteklemektedir. Kosgep’e başvuru yaparak 32 saatlik Girişimcilik Sertifikası alabilirinsiniz. Ardından onlara da sunacağınız İş Planı ile proje onay aşamasına geçersiniz. Süreç sonunda 50 Bin TL geri ödemesiz hibe ve 100 Bin TL de taksitli geri ödemeli Kredi alabiliyorsunuz. Kosgep yeni destekleme programları ile kendi işini kurmak isteyen girişimcileri destekliyor.

3- 500 Bin Koyun ve 250 Bin Düve

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Tarım Orman Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan bu protokol kapmasında tarımsal kalkınmayı sağlamak için vatandaşlara destek sunulacağı açıklandı. Anaç hayvanların sayısını arttırmayı hedeflenen çalışmada üretim kalitesi ve üretim miktarının arttırılması hedefleniyor. Bu amaçla desteklenen çiftçiler hayvan yardımları ile destekleniyor. Ayrıca 100-150 Bin TL miktarına kadar Kredi kullandırılıyor. Kredinin %20 si oranında yem temin etmek için verilmektedir. Yalnız destekten faydalanmak isteyenlerin ahırı olması şartı aranmaktadır.

4- Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Hayvansal Desteklemeleri

Tarım ve Orman Bakanlığı hayvansal destekleme programları açıklamaktadır. Başvurular için bulunduğunuz il veya ilçe müdürlüklerine gitmeniz gereklidir. Hayvancılık faaliyetinde bulunmak isteyenler; Buzağı yetiştirme, Anaç Manda yetiştirme, Malak yetiştirme, Arı ve Çobanlık gibi hayvansal faaliyetlerde desteklenmektedir. Bu kapsamda her yıl 30 Bin TL hibe ödemeleri gerçekleşmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Bulunduğunuz ildeki Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine dilekçe yazmak sureti ile başvuruda buluna bilirsiniz.

 • T.C. kimlik belgeniz
 • Diplomanız
 • Herhangi bir işte çalışmadığınızı kanıtlayan geliri yoktur belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Tapu evraklarını dilekçeniz ile birlikte kuruma iletmelisiniz.

Söz konusu proje ile 300 koyun ve damızlık verilmektedir. Bunun yanı sıra koyun sahibi olan kişilere asgari ücret tutarında maaş bağlanacak ve sigortaları da yatırılacak. Amaçlanan şey alım ve satım yapmak değildir. Dolayısıyla koyunların ihtiyaçlarını da devlet karşılamaktadır. Yem, İlaç, Veteriner gibi eksiklikler tamamlanacaktır. Tüm bunların karşılığında köyünüzde bulunan arazilerin tapuları teminat olarak göstereceksiniz. 300 koyun 300 yavru kuzu anlamına gelir. Dilerseniz kuzuları gelecek sene satabiliyorsunuz.

Köye dönüş projesi için verilecek olan destekler geçerlidir. Tarım ve hayvancılık konularında destek almak isteyenler vatandaşlar Bakanlık tarafından açıklanacak olan duyuruları da takip etmelidir. Belirlenen tarihlerde başvurularını yaparak duyurulan desteklerden faydalanabilirler. Sizlerde köyünüze dönmek istiyor iseniz Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat şirketimiz ile güvenli ev taşıma hizmeti alın.


Göç Yardımı Nakliye Desteği Hakkında SSS

İstanbuldan memlekete göç para yardımı ne kadar?

Memlekete dönüş yardımları genelde nakliye kamyonu araçları tahsis edilir. Dernek ve vakıflar tarafından da nakit şeklinde ve tek sefere mahsus olarak ödenir. Gidilecek yol km mesafesine göre 1500-2000 TL arasında İstanbul’dan taşınma yardımı ödemesi yapılmaktadır.

Köye dönene devlet ne kadar para veriyor?

Büyükşehirlerin gürültü kirliliği ve hastalıklardan uzak, geçim sıkıntısı olmadan geçinmek isteyenler köylerine dönüyor. Köyüne dönmek isteyen ve köyünde tarım ve hayvancılık ile uğraşmak isteyenlere destekler veriliyor. Bu kapsamda 30 bin lira Köye dönüş desteği sunuluyor. Desteğin bu yıl da verilmeye devam edecek. Ayrıca, köyde veya çiftliğiniz de yapabileceğiniz tarım ve hayvancılık çalışmalarınız için geri ödemesiz olarak 30 bin lira hibe kredi veriliyor.

Göç yardımı için nereye başvurulur?

Göç yardımı için bağlı bulunduğunuz ilin Belediye Başkanlığına başvurmalısınız. Belediye bünyesinde Tersine göç şubeleri bulunması gerekir. Belediye Başkanlıklarına telefon etmek sureti ile konu hakkında aydınlatıcı bilgiler edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra Valilik ve Sosyal yardımlaşma vakıfları ve derneklere de Belediye Nakliye Yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Belediye nakliye yardımı ne kadar?

Belediye nakliye yardımları kapsamında nakliyat kamyonu tahsis ediliyor. Bunun yanında gideceğiniz mesafeye bağlı olarak nakliye şirketine km hesabı ile maddi ödeme desteği yapılıyor. Nakliye şirketlerine ortalama km başına 4 tl gibi bir destek mevcuttur.

Etiketler:

Hemen Fiyat Teklifi Al

1 Comment
 • Hanife arslan

  Merhaba şehir dışı göç götürecek bunun için yardım istiyorum cok menmum oluruz yardım ederseniz

 • Evden Eve Nakliyat Teklif Formu

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir