Taşınma yardımı nedir? Nakliye kira yardımı ve taşınma yardımı, kentsel dönüşüm projesi kapsamında kiracılara yapılan bir yardım çeşididir. Belediye taşınma yardımı gerçekleştirir. Ayrıca vakıf ve dernekler de kira ve taşıma yardımı verir. Bu yardımlardan faydalanarak evinizi taşırsınız. Köye dönüş memlekete dönüyorum Belediye nakliye yardımı yazımızı da ayrına okuyabilirsiniz. Taşınma Yardımı ev kira yardımı şeklinde de sunulur. Nakliye kira ve taşıma yardımı aynı zamanda kentsel dönüşüm projesi kapsamında evi yıkılacak kiracılara yapılan bir yardım türüdür.

Taşınma yardımı nedir kimlere verilir İstanbul nakliye yardımı
Taşınma yardımı nedir kimlere verilir İstanbul nakliye yardımı

Taşınma Yardımı Nedir? Kimlere Verilir?

Kira ve taşınma yardımı, kentsel dönüşüm kapsamındaki evde yaşayan kimseler için verilmektedir. Bu kimseler kiracı oldukları için bu yardımdan faydalanabilmektedirler. Taşınma yardımı devlet tarafından verilen bir yardımdır. Devletin taşınma yardımı vermesindeki asıl amaç, kiracıların kentsel dönüşüm kapsamında mağduriyet yaşamamasıdır. Bunun için devlet tarafından kira ve taşınma masrafları karşılanır.

Bu yardımdan faydalanabilmek için bölgedeki en yakın Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne dilekçe yazılarak müracaat edilmelidir. Taşınmak oldukça zor ve maliyetli bir işlem olabilmektedir. Fakat firmamız eşyalarınızın ve anılarınızın korunmasında oldukça hassas şekilde hizmet vermektedir. Alanında uzman ekibimizle evden eve nakliye işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda firmamız anılarınızın orijinalliğini bozmayacağına garanti vermektedir.

Taşınma Yardımı Başvuru

Konutları ve iş yerleri kentsel dönüşüme tabi tutulan herkes taşınma yardımına başvurabilmektedir. Devlet eliyle düzenlenen yardım türü olan taşınma yardımı, kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşların mağdur olmaması için yapılması amaçlanmıştır. Taşınma yardımı için başvuru işlemi dilekçe ile yapılmaktadır.

Dilekçe, en yakın bölgedeki Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne teslim edilmelidir. Başvuruyla birlikte istenen bazı evraklar vardır. Bunlar kiracının nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, riskli bir yapıda ikamet edildiğini gösteren ve inceleme ekibi tarafından yazılan yazının fotokopisi, riskli bölgede oturulduğuna dair açık adres içeren son üç aya ait faturalardan en az biri, nüfus kayıt örneğidir.

Kentsel Dönüşüm Taşınma Yardımı

Taşınma işlemi için hazırlık yapmak oldukça zordur. Tüm bunlardan daha zor olan ise, taşınma için konutta bulunan eşyaların hazırlanması sürecidir. Bu süreçte eşyaların hasar görmemesi oldukça önemlidir. Nakliye işlemiyle eşyalar evden eve ulaştırılabilmektedir. Bu sayede kullanıcılar yeni evlerine eşyalarını taşımış olurlar. Burada önemli olan firmanın profesyonel bir şekilde nakliye işini yürütmesidir.

Firmamız bu konuda size hizmet vermektedir. Birçok ev tipine göre nakliye işlemini gerçekleştirebilmekteyiz. Firmamız evden eve nakliye hizmetinde yanınızda. İşinde uzman arkadaşlarımızla beraber, sizi yeni evinize güvenli bir şekilde taşıyoruz. Eşyalarınızın anılarınızı barındırdığını biliyoruz. Taşıma işleminde anılarınıza sahip çıkıyoruz. Firmamız nakliye işlemi için sağladığı uygun evden eve nakliyat fiyatları ve verdiği güvenle yıllardır bu sektörde hizmet vermektedir. Yeni evinize anılarınızı en güvenli şekilde ulaştırabilmek için hizmetinizdeyiz.

Trend nakliyat hizmetleri Profesyonel nakliye taşımacılık

Nakliyat Fiyat Hesapla

Kentsel Dönüşümde Taşınma Yardımı Nasıl Alınır?

Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yapılan taşınma yardımı, maddi açıdan durumu iyi olmayan vatandaşlara sağlanmaktadır. Yardımın temel amacı kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde evinden ayrılmak zorunda kalan vatandaşlara destek amaçlı verilmektedir. Mevcut olan evleri kentsel dönüşüm projesine giren maddi olarak taşınacak güce sahip olmayan vatandaşlara verilen bu kira ve ev taşıma yardımı altyapı ve kentsel dönüşüm müdürlüklerine verilecek olan dilekçeler sonucunda alınabilmektedir.

Taşınma Yardımı Kimler Tarafından Alınabilir?

Riskli bölgelerde yer alan konutların daha sağlıklı bir alana dönüştürülmesi adına yapılan kentsel dönüşüm 2012 yılından bu yana süre gelmektedir. Mevcut olan konutları ya da dükkânları kentsel dönüşüm projesi içerisinde yer alan vatandaşlar, maddi olarak taşınma ve kira bedellerini karşılayabilecek durumda değilse ev taşıma yardımından faydalanabilmektedir.

Başvuru Esnasında Gerekli Olan Belgelerin İlgili Dilekçe İle Sunulması

Konut ya da dükkân ve Ofis taşımacılığı fark etmeksizin böyle bir durumda destek alabilecek vatandaşların belirli belgeler hazırlaması gereklidir. Bu belgelerden ilki vatandaşın kurumdan alması gereken başvuru formudur. Ardından nüfus cüzdanının ve de fotokopisinin hali hazırda bulundurulması gerekir. Geri dönüşüm projesi kapsamında yer alan konutun kiracıya ait olan elektrik ya da su faturası nüfus kayıt örneği gerekmektedir. Yanı sıra riskli yapı belirtme yazısının bir fotokopisinin bulunması gerekir. Yardım alacak vatandaşın kamu bankalarından birinde hesap açtırması da unutulmaması gereken maddeler arasında yer alırken, yeni adrese dayalı nüfus kayıt örneğinin de yetkili birime sunulması gerekmektedir.

Taşınma Yardımı Ne Kadar?

Taşınma yardımı ne kadar? Güncel taşınma yardımı ücretleri genel olarak 3.000 tl den başlamakla birlikte bölge kapsamına göre ev taşıma yardımı tutarı değişkenlik gösterir. Ortalama 2023 Taşınma Yardımı ücreti 5.500 tl dir.

Taşınma yardımı ne kadar İstanbul taşınma yardım ücretleri
Taşınma yardımı ne kadar İstanbul taşınma yardım ücretleri

Taşınma Yardımı Vatandaşa Ne Kadar Verilir?

Kentsel proje kapsamında yer alan kiracıların maddi yardım alabilmesi için yukarıda belirtilen evrakları toplaması ve de ilgili bölümlere vermesi sonucunda alabileceği yardım kanun kapsamında belirtilmiştir. Bu kapsamda düşük bölgede yer alan vatandaşlar için 2.000 lira olarak belirlenirken, en yüksek bölge için 3.150 tl olarak kesinleştirilmiştir. Taşınma yardımı için vatandaşa ödenen tutar 3.430 tl’dir. Yanı sıra nakliye ev taşıma yardımı olarak ödenen en yüksek tutar ise 2023 yılı içerisinde 5.500 tl olarak belirtilmiştir. Kentsel dönüşüm projesi için yapılan yardımlar çeşitli riskli bölgelere ve illere göre değişim göstermektedir. 

Kozcuoğlu Nakliyat Ev Taşıma Yardımı Yapıyor Mu?

Direk olarak kozcuoğlu evden eve nakliyat LTD ŞTİ şirketi olarak resmi kanallar aracılığı belediye vs ile sunmuş olduğumuz bir yardım bulunmamaktadır. Sadece ev taşıma yardımı konusunda yardım alabileceğiniz yolları sizlere sunmaya çalıştık. Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat LTD. ŞTİ. kurumsal kimliğimiz ile vatanımıza ve milletimize karşı bir borç bilerek, sosyal sorumluluk gereği kendi imkanlarımız ölçüsünde destekler düzenliyoruz. Bu kapsamda halkımızın yararına sunduğumuz yardım ve destekler ise şu şekildedir.

  • Şehit Gazi Yakını Nakliye İndirimi
  • Engelli Raporu Nakliyat İndirimi
  • Sağlık Çalışanlarına Nakliye İndirimi
  • Güvenlik Personellerine Nakliye İndirimi
  • Devlet Memurlarına Nakliyat İndirimi
  • Fakirlik Belgesi bulunanlara Nakliyat unutulan eşyalar dağıtımı ve Depoda unutulan eşyaların bağışlanması
  • Anne ve Babası vefat etmiş ilk okul öğrencilerine ve Ortaokul öğrencilerine burs başvurusu ile nakdi yardım para bağışı

Türkiye’de Sadece Kozcuoğlu Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.


Ev Taşıma Yardımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Taşınma Yardımı Nedir?

Kira taşınma yardımı kentsel dönüşüm kapsamına alınarak desteklenen kişilerin ev inşaat süreleri boyunca kira yardımı yapılarak kentsel dönüşüme katkı sunmaktır.

Taşınma Yardımı Kimlere Verilir?

Kira ve Taşıma yardımı Kentsel dönüşüm kapsamında ikametgah adresinin yıkılarak yeniden yapılacak ev sahiplerine verilir. Kira yardımı ve ev taşıma yardımı alabilmek için belli belgeleri sunmak gerekir.

Taşınma Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Söz konusu yardımdan faydalanmak için ikametgah adreslerini teyit etmeleri ve adreste oturuyor olduklarını belgeleyebilen ev sahiplerine ödenir. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak ev taşıma yardımı alacak kimsenin ortalama 3-6 ay döneme ait faturaları istenebilir. İbraz edenler ve orda oturduklarını belgeleyenler kira ve ev taşıma yardımı alabilir.

Taşınma Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kira ve ev taşıma yardımı bilgileri dosyası bulunur (Proje sorumlusu sizden bilgi ve belge isteyecektir). Kentsel dökünüşüm projesini hazırlayan İnşaat şirketi ve Müteahhitti tarafından ev sahiplerinden alınarak hazırlanan dosya ilgili resmi mercilere teslim edilir.

Güncel 2023 Taşınma Yardımı Ne Kadardır?

2023 güncel ev taşıma yardım ücreti bir kira tutarında olup ortalama 2300 tl dir. Söz konusu kira yardımı semte göre ve konuma göre farklılık gösterebilir.Etiketler:

Hemen Fiyat Teklifi Al

Evden Eve Nakliyat Teklif Formu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir