İstanbul’dan Taşınmak İçin 10 Mantıklı Neden? Trafik, Kalabalık, Gürültü, Yeşil Alan Az, Yüksek Ev Kira Fiyatları, Pahalı, Tehlikeli, Deprem gibi bir çok neden sıralayabiliriz. İstanbul’dan taşınacaklara tavsiyeler vereceğiz. İstanbul’dan taşınmak istiyorum. İstanbul’dan başka şehre taşınmak istiyorum. Peki İstanbul’dan nereye taşınmalı? Tüm bu konuları siz değerli yurttaşlarımız için araştırdık, aşağıda ayrıntılı bilgi sunduk, iyi okumalar.

İstanbul’dan Taşınmak İçin 10 Mantıklı Neden İstanbuldan taşınmak istiyorum
İstanbul’dan Taşınmak İçin 10 Mantıklı Neden İstanbuldan taşınmak istiyorum

İstanbul’dan Taşınmak İçin 10 Mantıklı Neden?

Sorunsuz ve stressiz bir şehirden kimse gitmek ve taşınmak istemez. İstanbul’dan Taşınmak İçin 10 Mantıklı Neden? aramanıza gerek yok İstanbul’da yaşayan yurttaşlar her gün ve neredeyse her an bunun sıkıntısını yaşıyorlar. İşe gidişte ve eve dönüşte 3-5 saate varan yolculuk sürelerinden herkes şikayetçidir. Dolayısıyla fırsatını bulan hemen her kes taşınmak istiyor.

1- İstanbul’un Trafik Sorunu

İstanbul’da büyük sorunların başında gelen Trafik sorunu bütün yol güzergahlarında kendini hissettiriyor. İşe gitmek, okula gitmek ve eve dönmek bir işkence halini alıyor. Yağmur yağışları ve kar yağışlarının olduğu dönemlerde trafik felç oluyor kimi zaman resmi tatiller ilan ediliyor. Yol çalışmaları ve belediye çalışmaları yanı sıra olası kazalar da trafiği etkiliyor. Her gün ömrünüzden saatler boşa gidiyor ise sakin bir şehre taşınmak iyi bir fikir gibi duruyor.

2- İstanbul’da Şehir Gürültüsü

Ana caddeler ve ara sokaklar başta olmak üzere araç gürültüsü baya fazladır. Bu yetmezmiş gibi her semt ve ilçede devam eden inşaat gürültüleri de buna eklenmektedir. Korna sesleri, araç sürücülerinin birbirine bağırması, şehir gürültüsü derken eve çok zor şartlarda dönüyoruz. Ancak uykuda dinlenme fırsatı buluyoruz. Şehir stresi baya fazlaca kendini hissettiriyor.

3- İstanbul Kalabalık ve Boğucu Bir Şehir

Kalabalık ve boğucu kasvetli bir havası var İstanbul’un. Bunun başlıca nedeni kalabalıkların oksijen tüketmesi ve yeşil alanların inşaatlara çevrilmesinden dolayı oksijen üretiminin olmamasıdır. İstanbul yeşil alanlar az olduğundan kendi oksijenini üretemeyen bir şehre dönüştü. Araçların egzoz dumanları ve fabrikaların bacalarından çıkan kimyasal dumanlar ve atıklardan dolayı boğucu bir hal almaktadır.

4- İstanbul’un Toplu Taşıma ve Ulaşım Sorunu

Toplu taşıma Metro, Metrobüs, Otobüs derken her alan tıka basa dolu bir şekilde. İnsanlar tabiri caiz ise koyun sürüsü gibi tip dibe tıkış tepiş bir şekilde yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar. Toplumsal bir sıkıntı olarak karşımıza çıkan toplu taşıma sorununa çözüm üretilemiyor. Evet İstanbul’un ulaşım sorunu var ve bunu hiç kimse inkar etmiyor. Maalesef her kesimden bu sorunun çözümüne yönelik çabalar olsa da bu çabalar yetersiz kalmaktadır.

5- İstanbul’da Ev Kiraları ve Ev Fiyatları Çok Yüksek

İstanbul’da ev kiraları yüksek. İstanbul’da ev fiyatları yüksek. Normal şartlarda asgari ücret ile çalışan bir vatandaşın satın almayı bırakın kiralamada bile tek başına zorlanacağı bir hale geldi. İstanbul’da yaşamak Survivor macerası gibidir. Asgari ücretin 3 bin tl civarında olduğu bir ülkede İstanbul’da kiralar 4-5-10 bin aralığında değişiyor. Yani asgari ücretli veya memur neredeyse maaşının tamamını kiraya veriyor. İnsanlar kira ödemek için yaşadığını hissediyor. Adil olmayan bu durumdan kurtulmak isteyenler Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Mersin, gibi farklı şehirlere taşınıyorlar. Anadolu yakası ilçelerinden diğer şehirlere taşınmak isteyenler Avrupa yakasına göre daha az olmaktadır. Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinden taşınma talepleri alıyoruz.

Türkiye’de Sadece Kozcuoğlu Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

6- İstanbul Pahalı Bir Şehir

İstanbul pahalı bir şehirdir. Hem gıda olarak hem tekstil olarak hem de yaşam koşulları bakımından pahalı bir şehirdir. Ev, Okul, Gıda masrafları tek maaş ile imkansız bir durumdadır. İki maaş alanların dahi zorlandığı bir pahalılıkta yurttaşlar daha ucuz şehirlere taşınmanın hayalini kurmaktadırlar. Bunların başında Mersin, İzmir, Antalya, Bursa, Bodrum ve Ankara şehirleri gelmektedir.

7- İstanbul’da Suç Oranı Yüksek

İstanbul suç olanı çok yüksek bir şehirdir. Her ilçede veya her semtte her an bir silahlı çatışmanın ortasında kalabiliyor insan. Hırsızlık ve gasp olayları da almış başını gidiyor. Kişisel güvenlik ve koruma kaygılarından vatandaşlar tedirgin oluyor. Bundan dolayı Suç oranının yüksek olmasından kaynaklı insanlar farklı şehirlere taşınmak istiyor.

8- İstanbul Deprem Bölgesinde Yer Alıyor

İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası orta şeridinde yer alan Marmara denizi dibinde uzanan Kuzey Marmara Fay hattı boyunda yer alıyor. Tabiri caiz ise kentin altında patlamaya hazır birkaç fay hattı yer alıyor. Deprem bölgesinde yer almak başlı başına bir sorundur. İstanbul’daki eski inşaatlarda malzemelerde deniz kumu ve deniz kabuğu kullanılmış. Demir ölçüleri de keza aynı şekilde belli bir standarta uyulmamış. Eski yapı stokunun çok fazla olması ve kentsel dönüşüme acil olarak ihtiyaç duyulmasına rağmen bu yolda her hangi bir gelişme olmaması da kentte yaşama isteğini olumsuz etkiliyor. Deprem sorunundan kaynaklı vatandaşlarımız farklı illere göç etmek istiyorlar.

9- İstanbul’da Yeşil Alanlar Yetersiz

Yeşil alanlar şehir merkezinde ilçe merkezlerinde yok denecek kadar az. Maalesef her parka ve yeşil alana inşaat projeleri yapıldığından insanların oksijen alacakları, doyasıya dinlenip keyif alacakları bir yeşil alan yok gibi. Var olan yeşil alanlarda da kalabalık oluşmaktadır. Durumdan şikâyetçi olan vatandaşlar ya şehir kenarına doğru taşınıyorlar. Ya da farklı bir şehre taşınıyorlar.

10- İstanbul’un Çarpık Kentleşme Sorunu

İstanbul çarpık kentleşmenin olduğu bir şehirdir. Gecekondu mahalleleri ve gelişi güzel kurulan mahallelerin varlığı nedeniyle çok çarpık bir şehirleşme olmaktadır. Modern bir şekilde planlı bir şehirleşme yoktur. Önce insanlar bir yere toplanır sonra oraya şehir kuruluyormuş gibi yaşanıyor. Oysa ki daha insanların olmadığı boş alanların yol, okul, cami, park, üniversite ve devlet kurumları gibi alan tahsisi yapılması gerekiyor. Sonra bu planlı alanlara şehirleşme yapılabilir. Bu sorunlardan kaynaklı da insanlar daha iç içe olmayan sakin bölgeleri ilçeleri veya diğer şehirleri tercih ediyorlar.

Telefon Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım.

    Bu yazımızda İstanbul’dan Taşınmak İçin 10 Mantıklı Neden? konusuna değindik. Taşınacağınız zaman en uygun şehirler arası nakliyat fiyatları ile ev taşıma hizmeti sunan Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat LTD ŞTİ şirketimizi tercih edin güvenle taşının.

    Etiketler:

    Hemen Fiyat Teklifi Al

    Evden Eve Nakliyat Teklif Formu

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir